VENTO Expert A50-1 S10 W V.2 - jednostka wentylacji decentralnej
Opis
VENTO Expert A50-1 S10 W V.2 - jednostka wentylacji decentralnej z ceramicznym, higroskopijnym wymiennikiem ciepła, Wifi i wylotem zewn. AH-10WHITE160
URZĄDZENIE ZNAJDUJE SIĘ NA LIŚCIE ZUM PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE!!!
WYDAJNOŚĆ DO 50 (14) m³/h (l/s) |
MOC OD 4,45 W |
POZIOM HAŁASU OD 11 dB(A) |
ZASTOSOWANIE:
- Efektywna energooszczędna nawiewno-wywiewna wentylacja mieszkań, domków, willi, pomieszczeń socjalnych i użytkowych.
- Znaczne obniżenie strat ciepła przy wentylacji pomieszczeń, dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła.
- Zbilansowany przepływ świeżego powietrza i wilgotności tworzą kontrolowany mikroklimat.
- Funkcja komunikacji przez sieć Wi-Fi w celu zapewnienia skoordynowanego działania kilku jednostek wentylacyjnych.
- Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS.
- Zanieczyszczone, ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia na zewnątrz przechodzi przez wymiennik ciepła, stopniowo go nagrzewając i oddając część wilgoci. Po nagrzaniu się ceramicznego wymiennika urządzenie automatycznie przełącza się na tryb pobierania powietrza.,
- Świeże, chłodne powietrze zewnętrzne przechodzi przez wymiennik, pochłaniając nagromadzoną w nim wilgoć i ciepło. Po 70 sekundach wymiennik ciepła stygnie, urządzenie przełącza się w tryb I - wywiew powietrza wewnętrznego.
STEROWANIE:
- Sterowanie pracą urządzenia za pomocą aplikacji mobilnej na smartfon lub tablet.
- Zsynchronizowane działanie urządzeń, dzięki połączeniu przez sieć Wi-Fi.
- Sterowanie systemem wentylacji za pomocą usługi w chmurze z dowolnego miejsca na świecie.
VENTO Expert A50-1 S10 W V.2 jest wyposażona w czujnik wilgotności do kontrolowania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Jeżeli wilgotność powietrza przekroczy punkt nastawy, jednostka rozpocznie pracę na wyższym biegu niezależnie od innych urządzeń w systemie.
MONTAŻ:
- Urządzenie przeznaczone jest do montażu w ścianie wewnętrznej, poprzez przygotowany wcześniej otwór w zewnętrznej ścianie budynku.
- Optymalnym rozwiązaniem jest montaż parzystej ilości jednostek pracujących cyklicznie i w przeciwfazie. Oznacza to, że część urządzeń jednocześnie zapewnia dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, a część - usuwa zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia. Pozwala to na wysokoefektywną, zbilansowaną wentylację.
- Podczas budowy nowych budynków montaż urządzeń odbywa się w dwóch
etapach:- Montaż wstępny: podczas wykonywania wewnętrznych i zewnętrznych elewacji (instalacja kanału wentylacyjnego i wylotu zewnętrznego z okapem, prowadzenie kabli).
- Montaż końcowy: przed oddaniem domu do użytku. Instalacja pojemnika z wymiennikiem, wentylatorem i filtrami, montaż i podłączenie wewnętrznego bloku ze sterowaniem oraz żaluzji.